Hakkımızda

Ana Sayfa / Hakkımızda

Defne Hastanesi olarak kurulduğumuz ilk günden beri misyonumuzun merkezine insanı koyduk. Mutluluğumuzun en önemli sebeplerinden birisi de hiç şüphesiz ki sağlığımızdır. 2008 Yılında, Hatay’da  kurulan Defne Hastanesi  sağlık sektörüne damgasını vurmuş. Bölgemizin en büyük hastanesidir. 6.400 metrekare açık 14.100 metrekare kapalı olan 7 katta hizmet veren bir hastanedir. Defne Hastanesi, modern çağın sistemleriyle donatılmış, mimari ve teknoloji olarak akıllı bina sistemine sahip.

Defne Hastanesi'nde ısıtma/soğutma kontrol, yangın güvenlik sistemleri ve medikal gaz sistemlerinin tüm işleyişi merkezi otomasyon odasından kumanda ediliyor. Odalarda her birimin veya hastanın kendine özgü ısı ihtiyaçları düşünülerek bireysel kontrole imkân da sağlanmıştır. Tüm sistemler, jeneratör ve UPS (kesintisiz güç kaynağı) sistemleriyle destekli olup, kesintisiz çalışmalarına imkan sağlanıyor. Görüntüleme (Radyoloji) de yaptığı teknolojik yatırımla PACS sistemini kurmuş kocaman filmlerle hastanın hastane koridorlarında gezmesini engellemiş hastalara yurt içi hatta yurtdışı istedikleri merkezde konsültasyon şansı yaratmıştır.

Hastane; 5 yıldızlı otel kalitesinde dizayn edilen konforlu odalarda hastalarına hizmet vermektedir. Hastane olarak tasarlanmış estetik mimari mevcut alt yapı, ve teknolojik yatırımlarla sektörde BÖLGESEL LİDERLİĞİ hak etmiştir.

Bina alt yapısı, mimarisi ve üstün teknolojik donanımı, bilgili ve deneyimli kadrosuyla akreditasyon standartlarında büyük bir sağlık kuruluşu olan, Defne Hastanesi Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği  Kalite Kriterlerine göre yapılan değerlendirmede  877 puanla  A sınıf Hastane olma hakkını kazandı. Bu Puanla Hastanemiz Türkiye genelinde ilk  34 Hastane arasına girmeyi başardı. Defne Hastanesi sağlık hizmetlerine verdiği önemin yanı sıra, hasta ve hasta yakını memnuniyetini esas alan hasta ilişkileri hizmetleri ile hastaların tüm isteklerine cevap vermeyi görev olarak benimsiyor. Bu doğrultuda, idari ve medikal alanında tüm çalışanlarına sunduğu eğitimlerin kalitesinin en üst düzeyde devamlılığını amaçlıyor. Defne hastanesi sağlık hizmeti ile de  Bölge ekonomisine ciddi bir katkı sağlamış çalıştırdığı personel sayısı ile ekonomik bir değer yaratmıştır.

Defne Hastanesi modern altyapısının yanı sıra verdiği sağlık hizmet kalitesi ile de öne çıkmıştır. Bölgenin eksiği olan hayati öneme haiz ANJİYO ve KALP CERRAHİSİ ünitesini  ilk kez yaşama geçirmiş hastaların diğer illerde tedavi görme mağduriyetlerine son vermiştir. Yapmış olduğu başarılı tedavi ve operasyonlarla  bölge insanının KALBİNİ KAZANMIŞTIR.

En büyük hedefimiz olan ONKOLOJİ ÜNİTESİNİ de bölgemize kazandırmış olup, Kanserli hastalarımızın tedavi için başka illere gitme zorluklarını ortadan kaldırarak evlerinden uzak olmanın mağduriyetine, kurduğumuz Onkoloji Merkezi ile son verip Hastane kompleksi içinde hastalarımıza hizmet vermekteyiz.

Son olarak, Defne Hastanesi; sizlere kusursuz hizmetin, kusursuz bilgi ve ileri teknoloji donanımını gerektirdiğini unutmayarak, sizlere daha iyi hizmet sunmak için yenilikler yapmaya devam edecektir. Öncelikle sağlıklı olmanızı, sağlıkla ilgili bir problem yaşandığında ise ; Özel Defne  Hastanesinin “SİZİN HASTANENİZ” olduğunu bilmenizi isterim. Hepinize sağlık ve mutluluk dileklerimizle.